close
دانلود آهنگ جدید
اخبار

آخرین اخبار

دمای هوا 10 درجه کاهش می یابد

 • بازدید 173
 • چهارشنبه 18 دي 1392 3:9

دمای هوا 10 درجه کاهش می یابد

به دنبال بارندگی های 2 روز گذشته دمای هوا در استان حدود 10 درجه کاهش می یابد، اما سامانه برفی از فضای استان خارج می شود.

کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی گفت: هر چند هوای سرد تا پنجشنبه در استان ادامه دارد ولی پنجشنبه و جمعه پدیده خاصی در استان اتفاق نمی افتد اما از شنبه و یکشنبه سامانه جدید بارش برف و باران وارد استان می شود.«زارعی» بیشترین میزان برف در روز گذشته را 11 سانتی متر مربوط به نهبندان دانست و افزود: این گزارش تا ساعت 9:30 صبح دیروز دریافت شده و بعد از آن بارش برف ادامه داشته است.به گفته وی، تا زمان اعلام شده همچنین در بیرجند 7/0، فردوس 8/0، سرایان 6/0 میلی متر و در هر یک از شهرهای قاین و ارسک 4، درمیان 4.5، حاجی آباد 3.5 و بشرویه 2 سانتی متر برف باریده است.

به گزارش وی، ارتفاع برف در آرین شهر 5، محمدیه یک، زهان 2، میغان 6 و ایستگاه کفاز درمیان هم به 15 سانتی متر رسیده است.


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" اخبار" پیگیری نمایید.

سازمان هواشناسی:شهروندان 25 استان شاهد سرمای زیر صفر خواهند بود.

 • بازدید 147
 • شنبه 14 دي 1392 4:48

سازمان هواشناسی:شهروندان 25 استان شاهد سرمای زیر صفر خواهند بود.

 سازمان هواشناسی X هواشناسی استانها X اخبار هواشناسی

اعلام پیش بینی ها برای حاکم شدن دمای زیر صفر در 25 استان و سرمای نزدیک به یخبندان در برخی استان های دیگر، صرفه جویی در مصرف گاز یک اولویت است.

به گزارش ایرنا، بررسی های دمایی سازمان هواشناسی نشان می دهد که در هفته پیش رو، شهروندان 25 استان شاهد سرمای زیر صفر خواهند بود.

بنا به این ارزیابی ها، از فردا (شنبه) سرما افزایش خواهد یافت و از عصر یکشنبه هم یک سامانه بارشی از جنوب غرب، غرب دامنه های جنوبی و مرکزی زاگرس وارد کشور می شود که انتظار می رود از دوشنبه پیش رو نیمه غربی و جنوبی و سپس سه شنبه نیمه جنوبی نیز شاهد بارش برف و باران باشند.

برای فردا دمای استان های چهارمحال بختیاری و اردبیل با حداقل 16 و 13 درجه زیر صفر سردترین خواهند بود و در مقابل هرمزگان و بوشهر با حداکثر دمای 23 و 20 درجه سانتیگراد بالای صفر دمای مطبوعی را شاهد خواهند بود.

استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، بوشهر، فارس و هرمزگان در روز دوشنبه و استان های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان روز سه شنبه پیش بینی برف و باران دارند.

اما تهران همزمان با آلودگی پیش بینی شده هوا برای دو روز اول هفته، شنبه کمی ابری، بدون بارش باران و حداکثر دما بین 2- و 7 درجه سانتیگراد خواهد بود و روز یکشنبه هم به یک و 8 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد ...


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" اخبار" پیگیری نمایید.

خطرات ورزش کردن در هوای آلوده

 • بازدید 164
 • شنبه 14 دي 1392 4:40

خطرات ورزش کردن در هوای آلوده

یک متخصص پزشکی ورزشی تاکید کرد: انجام فعالیت های ورزشی در هوای آلوده مانند شرایط این روزهای تهران برای تمامی سنین مضر است و می تواند عواقب خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

دکتر شاهین صالحی در گفت وگو با ایسنا درباره خطرات ورزش در هوای آلوده، اظهار کرد: با افزایش آلودگی هوا و به موازات آن کاهش اکسیژن، فعالیت قلب افزایش پیدا می کند و به دنبال آن ذرات بسیار ریز معلق در هوا که برای بخش های حیاتی بدن مانند کلیه ها، ریه و قلب مضر هستند وارد بدن شده و سبب تنگی نفس و ناراحتی های قلبی و عروقی خطرناک می شوند.

این متخصص پزشکی ورزشی با اشاره به این که خطرات ورزش در هوای آلوده با توجه به میزان آلودگی متفاوت است، گفت: اگر هوا به میزان کمی آلوده باشد توصیه می شود افراد در کنار بزرگراه ها و یا خیابان های پر تردد ورزش نکنند و مخصوصاً افراد مسن و کودکان از انجام فعالیت های ورزشی در فضای باز خودداری کنند. اما هنگامی که میزان ذرات معلق مضر برای بدن در هوا شدیداً افزایش پیدا کند همانند چیزی که هم اکنون در تهران و شهرهای صنعتی شاهد هستیم،


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" اخبار" پیگیری نمایید.

اجرای طرح برخورد با خودروهای دودزا و صنایع آلاینده هوا در تبریز

 • بازدید 178
 • شنبه 14 دي 1392 4:37

اجرای طرح برخورد با خودروهای دودزا و صنایع آلاینده هوا در تبریز

برابر این طرح ۶ اکیپ کار شناسی سیار متشکل از نیروهای پلیس راهور، کار شناس محیط زیست و یگان حفاظت در محورهای مختلف درون شهری و نواحی صنعتی به گشت و کنترل آلودگی هوا می پردازند.

ایلنا: مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از اجرای طرح برخورد با خودروهای دودزا و صنایع آلاینده در یک هفته اخیر خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا حمید قاسمی با اشاره به تداوم آلودگی هوای کلانشهر تبریز و ضرورت کنترل آنلاین منابع ثابت و متحرک آلاینده هوا گفت: برابر این طرح ۶ اکیپ کار شناسی سیار متشکل از نیروهای پلیس راهور، کار شناس محیط زیست و یگان حفاظت در محورهای مختلف درون شهری و نواحی صنعتی به گشت و کنترل آلودگی هوا می پردازند.

وی محور های جاده تهران تا پلیس راه، جاده صوفیان و غرب تبریز را محل کنترل آلاینده های ثابت، کارخانجات و واحدهای تولیدی اعلام کرد و افزود: در درون شهر و در مراکز پر ترافیک از جمله دروازه تهران، راه آهن-نصف راه و راسته کوچه، اکیپ های گشت سیار با کنترل کارت معاینه فنی و برخورد با خودروهای دودزا در کاهش آلودگی کلانشهر تبریز انجام وظیفه می نمایند.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده آلودگی ناشی از فعالیت واحد های صنعتی یا سوزاندن ضایعات و نظایر آن مراتب را با تلفن ۱۸۱۲به اداره کل حفاظت محیط زیست استان خبردهند.


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" اخبار" پیگیری نمایید.

معرفی انواع سرویس پیام کوتاه هواشناسی ایران

 • بازدید 177
 • جمعه 13 دي 1392 6:35

معرفی انواع سرویس پیام کوتاه هواشناسی ایران

سامانه پیام کوتاه هواشناسی X هواشناسی از طریق sms X کد هواشناسی همراه اول X کد هواشناسی ایرانسل

تلفن گوياي هواشناسي کل کشور 134

با استفاده از سیستم پیام کوتاه (SMS) سازمان هواشناسی کشور می توانید از آخرین وضعیت آب و هوایی شهرها و پیش بینی 24 ساعته مراکز استانهای کشور مطلع شوید. جهت برنامه ریزی دقیق‌تر سفرهای نوروزی و دریافت آخرین وضعیت آب و هوایی شهرها پیغام خود را شامل پیش شماره تلفن شهر مورد نظر به وسیله تلفن همراه به شماره تلفن 3055005– 0912یا 1000305ارسال نمایید و منتظر دریافت پاسخ بمانید. جهت اطلاع از پیش بینی 24 ساعته وضعیت آب و هوایی مراکز استان‌های کشور پیغام خود را شامل پیش شماره تلفن شهر مورد نظر بدون 0 به شماره تلفن هایی که در بالا ذکر شد ارسال نمایید. در فاصله چند ثانیه اطلاعات مورد نظر از طریق SMS به اطلاع شما خواهد رسید.

مثال : برای دریافت آخرین وضعیت آب و هوایی شهر تهران 021 و برای اطلاع از پیش بینی 24 ساعته 21 را بایستی به شماره تلفن 3055005– 0912یا 1000305ار سال نمایید.

براي دريافت اطلاعات جوي خراسان رضوی كافی است کد شهرستان مورد نظر را به شماره  09151590118 ارسال نمایند

دريافت بولتن پيش بيني كشاورزي خراسان رضوی از طريق فاكس:  05113822206

 


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" اخبار" پیگیری نمایید.

ادامه بارش باران و برف تا هفته آینده

 • بازدید 305
 • جمعه 13 دي 1392 0:30

ادامه بارش باران و برف تا هفته آینده

 هواشناسی کشور X هواشناسی ایران X اخبار هواشناسی X سازمان هواشناسی کشور

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از ادامه بارش‌ها تا هفته آینده خبر داد.

احمد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: امروز استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، چهارمحال بختیاری، زنجان، همدان و مرکزی سردترین دمای کل کشور را تجربه می‌کنند.

وی با اشاره به این که حداقل دمای ۲۴ استان کشور فردا به زیر صفر می‌رود ادامه داد: در روز جمعه استان چهارمحال بختیاری با حداقل دمای ۱۴- درجه ، زنجان با ۱۰-، آذربایجان غربی و شرقی و کهگیلویه و بویر احمد ۹- ، همدان ۸- و اردبیل ۷- درجه سانتیگراد سردترین استان‌های کشور و استان‌های هرمزگان با حداکثر دمای ۱۲ و بوشهر ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین دما را در بین استان‌ها خواهند داشت.

به گفته وی هوای استان تهران روز جمعه با حداقل ۴- و حداکثر ۵ درجه سانتیگراد کمی ابری و در پاره‌ای نقاط همراه با مه صبحگاهی و در روز شنبه نیز با حداقل ۳- و حداکثر ۶ درجه سانتیگراد آسمانی ابری و در پاره‌ای نقاط همراه با غبار صبحگاهی خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال شرق، جنوب و به طور خفیف و پراکنده در برخی مناطق شرق ابرناکی، بارش برف و باران و گاهی وزش باد ادامه خواهد داشت.

وظیفه افزود: این سامانه اوایل وقت روز جمعه از مرزهای شرقی کشور خارج شده و در روز شنبه در غالب مناطق کشور جو آرام خواهد بود.

وی ادامه داد: روز یکشنبه نیز با ورود یک سامانه بارشی به کشور در نقاط جنوب غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس و به تدریج نواحی مرکزی مجددا بارش برف و باران آغاز خواهد شد که طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیمه جنوبی کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" اخبار" پیگیری نمایید.

برف و کولاک در ۱۴ استان کشور

 • بازدید 171
 • پنجشنبه 12 دي 1392 22:2

برف و کولاک در ۱۴ استان کشور

 اخبار هواشناسی X هواشناسی X هواشناسی جاده های کشور

از روز سه‌شنبه تاکنون 14 استان کشور از جمله آذربایجان غربی، اصفهان، چهار‌محال و بختیاری، خوزستان، زنجان، فارس، قم، لرستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر‌احمد، گیلان، مازندران، مرکزی و همدان دچار برف و کولاک شده‌اند.

وی ادامه داد: در همین راستا تردد در بسیاری از مناطق صعب‌العبور، روستاها و جاده‌های منتهی به این استان‌ها با مشکل مواجه شده تا جایی که 953 دستگاه خودرو به کمک تجهیزات امدادی از برف بیرون کشیده شده‌اند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات همچنین به اسکان 536 نفر از هموطنان در مساجد و مدارس بین‌راهی اشاره کرد و گفت: 25 مصدومی که دچار آسیب یا سرمازدگی شده بودند نیز به بیمارستان انتقال یافتند.

وی گفت: در این بین 5 مادر باردار که دچار شرایط اضطراری شده بودند نیز به همت امداد‌گران و بالگردهای امدادی صحیح و سالم به بیمارستان انتقال یافتند.


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" اخبار" پیگیری نمایید.