close
دانلود آهنگ جدید
هواشناسی

آخرین اخبار

برنامه ابتکار برای حل آلودگی هوای تهران

  • بازدید 186
  • چهارشنبه 18 دي 1392 3:25

برنامه ابتکار برای حل آلودگی هوای تهران

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای کاهش آلودگی هوا برنامه ملی را در شورای عالی محیط زیست ارائه خواهیم داد.

مهر: معصومه ابتکار در حاشیه نشست استانداران با وزیر کشور، اظهار داشت: گزارشی از وضعیت محیط زیست کشور در انواع مختلف آن مطرح کردم که این مسائل سطوح مختلف مشکلات استانداران را شامل می شود.

وی با بیان اینکه در این نشست مدیریت کلان استان با نگاه محیط زیست را مطرح کردم، افزود: این مدیریت برای توسعه پایدا در کشور ما در سطح منطقه ای باید با برنامه ای همگام با ملاحظات محیط زیست تدوین شود تا بتوانیم رشد اقتصادی و سرمایه گذاری را با وجود ظرفیت های طبیعی داشته باشیم.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به مشکلات مربوط به آلودگی هوا اضافه کرد: باید ضوابط و ملاحظاتی را در این زمینه اجرا و پیاده کنیم که بنده در این نشست مسائل مربوط به آلودگی هوا را اشاره کرده ام.

ابتکار تصریح کرد: در شهرهای بزرگ بسیاری از مسائل مربوط به آلودگی هوا، گرد و غبار، آلودگی آب و خاک، فرسایش خاک و تخریب جنگل ها وجود دارد که تمام آن به نوعی به مسائل محیط زیست مربوط می شود و باید مورد توجه مدیریت استان ها قرار بگیرد.


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" هواشناسی" پیگیری نمایید.

ریشه اغلب سرطان ها در آلودگی هواست

  • بازدید 155
  • شنبه 14 دي 1392 4:42

ریشه اغلب سرطان ها در آلودگی هواست

رضا افشاری امروز درباره اثرات آلودگی هوا بر سلامت جامعه اظهار کرد: بیماری هایی که در اثر آلودگی هوا ایجاد می شود به دو دسته حاد و مزمن تقسیم می گردد که در این بین بیماری های مزمن تنفسی معمولاً وقتی به شکل حاد ظاهر می شود، دیده خواهد شد. وی افزود: بیماری های حاد در بدن واکنش هایی انجام می دهند که علت اولیه و ریشه همه آنها، آلودگی شیمیایی در آب و هوا و غذا است که دقت کافی در رفع این آلودگی ها صورت نمی گیرد.

افشاری ادامه داد: بین 30 تا 50 درصد آلودگی ها از طریق هوای آلوده وارد بدن می شود که شامل آلودگی های طبیعی هوا مانند گرد و خاک و آلودگی های ساخت بشر نظیر کارخانجات و سوخت و سوز مواد آلی مانند گاز و بنزین است. عضو گروه مرجع و مشاور سازمان جهانی بهداشت افزود: در سطح شهر مشهد عواملی مانند استفاده شهروندان از دوچرخه و نهادینه شدن این فرهنگ، راه اندازی مترو، تنظیم خودروها در جهت کاهش آلودگی هوا و طرح زوج و فرد کردن تردد خودروها باعث کاهش آلودگی شهری می شود.


جدیدترین مطالب در این بخش را از موضوع" هواشناسی" پیگیری نمایید.